wtorek, 27 kwietnia 2021 09:05

Tarnów. Zmniejszono liczbę łóżek covidowych w szpitalach

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Zmniejszono liczbę łóżek covidowych w szpitalach

Decyzją wojewody małopolskiego w tarnowskich szpitalach zmniejszono liczbę łóżek covidowych. Wpływ na takie ustalenia miał spadek liczby pacjentów chorych na koronawirusa w Tarnowie, którzy wymagali hospitalizacji.

165 miejsc dla zakażonych koronawirusem, które powstały w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, zmniejszono o 36. Od 20 kwietnia szpital dysponuje więc 129 łóżkami covidowymi.

Jak informuje rzecznik prasowy Szpitala św. Łukasza, placówka wnioskowała o zmniejszenie liczby łóżek, gdyż te nie były wykorzystywane. Zdecydowanie bardziej przydadzą się one na innych oddziałach.

Podobna sytuacja ma miejsce w drugiej tarnowskiej placówce medycznej – Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika. Zamiast 138 łóżek covidowych, jest ich 108, czyli o 30 mniej.

Jak poinformował wojewoda małopolski, po wczorajszej wideokonferencji z dyrektorami małopolskich szpitali wydano kolejne decyzje, „uwalniające” 230 łóżek. Od 26 kwietnia w Szpitalu im. E. Szczeklika liczba łóżek po raz kolejny zmniejszy się o 20 i 2 łóżka OIOM.

Dziś w Tarnowie potwierdzono kolejnych 11 zakażeń koronawirusem. W powiecie tarnowskim liczba ta wynosi 20. Zmarło 8 osób (3 z Tarnowa, 5 z powiatu tarnowskiego).

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Tarnów - najnowsze informacje