niedziela, 31 października 2021 11:45

Tarnów. Znamy laureatów nagrody Tertila

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Znamy laureatów nagrody Tertila

Nowa Synagoga w Tarnowie, stream mapping, interwencja urbanistyczna w Mościcach – to tematyka zwycięskich prac w tegorocznej edycji konkursu o nagrodę im. Tadeusza Tertila. Do nagrodzonych i wyróżnionych trafiły nagrody finansowe o łącznej wartości 14 tys. złotych. Werdykt ogłoszono 30 października, podczas wspólnej, uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w Ratuszu.

Do konkursu można było zgłaszać prace dyplomowe, których tematyka dotyczyła Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: prace magisterskie w obszarze nauk humanistycznych lub społecznych, prace magisterskie w obszarze nauk pozostałych, prace licencjackie i inżynierskie. W przypadku dwóch pierwszych dla laureatów przygotowano nagrody w wysokości 4 tys. złotych, w ostatniej kategorii wygrana wyniosła 3 tys. złotych. Za wyróżnienia można było otrzymać czek w wysokości tysiąca złotych.

Zdaniem jury najlepsza praca magisterska z obszaru nauk humanistycznych należała do Krzysztofa Kosteckiego. Absolwent Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie zajął się tematem VSM-Value Stream Mapping jako narzędzie analizy i optymalizacji przepływów w przedsiębiorstwie produkcyjnym na przykładzie firmy XYZ. Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Magdaleny Kozioł z tej samej uczelni za pracę Aktywność zawodowa kobiet i mężczyzn. W kolejnej kategorii, prace magisterskie – obszar nauk pozostałych, postanowiono, że nagrodę otrzyma Kamil Stańczyk z Politechniki Krakowskiej. Laureat przygotował na obronę magisterium temat dotyczący interwencji urbanistycznej, która miałaby dotyczyć nowego centrum aktywności w Mościcach. W trzeciej kategorii nagroda Tertila powędrowała do Arkadiusza Kopacza. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej postanowił zająć się wizualizacją Nowej Synagogi w Tarnowie. W tej kategorii wręczono również dwa wyróżnienia. Otrzymali je Wiktor Bochenek z Uniwersytetu Jagiellońskiego (Dziedzictwo Mościc: badanie społeczne na temat postrzegania, ochrony, atrakcyjności i jego udostępniania) oraz Urszula Kosiarska, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu (Organizacja i komunikacja w firmach ubezpieczeniowych na przykładzie firm działających w Powiecie Tarnowskim).

Przypomnijmy, że o nagrodę mogli ubiegać się autorzy prac dyplomowych będący absolwentami studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy mieszkają na stałe w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim. Zgodnie z regulaminem pracę dyplomową zgłasza uczelnia, za zgodą absolwenta. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za docenienie naszych prac, a tym samym naszego wysiłku. Mamy nadzieję, że nasze prace coś wniosą w przyszłość miasta i powiatu, że dołożymy dzięki nim małą wartościową cegiełkę w ich rozwój - powiedział w imieniu wszystkich nagrodzonych jeden z tegorocznych laureatów Kamil Stańczyk.

Podczas uroczystej sesji wręczone zostały także statuetki i dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym w ubiegłorocznej 14. edycji konkursu. Otrzymali je: Piotr Kopa, Mariusz Szatko, Katarzyna Guzy-Mróz, Anna Świętnicka, Dagmara Kras oraz Klaudia Złotowska.

Nagrody finansowe sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje