środa, 13 maja 2020 14:11

Tarnów. ZPS po przerwie uruchomił rehabilitację, również domową

Autor Marzena Gitler
Tarnów. ZPS po przerwie uruchomił rehabilitację, również domową

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie od wtorku 12 maja wznowił realizację zabiegów rehabilitacyjnych w siedzibie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie oraz przy ul. Mostowej. Możliwa jest także rehabilitacja domowa.

Od początku epidemii pacjenci na rehabilitację przyjmowani byli tylko w pilnych przypadkach. Teraz dostępna jest znowu dla wszystkich, którzy jej potrzebują.

- Bez rehabilitacji wielu chorych nie ma szans na poprawę zdrowia. Są osoby po udarach, po zawałach, w ostrych stanach urazowych. W tych przypadkach rehabilitacja jest niezbędna i jej brak może przynieść pogorszenie stanu zdrowia – mówi prezes ZPS, Jarosław Kolendo.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem ZPS ciągle funkcjonuje w trybie ostrym, ściśle przestrzegając procedur, których celem jest ochrona personelu i pacjentów przed zakażeniem. Z każdym pacjentem umówionym na zabieg pracownicy ZPS będą przeprowadzać wywiad telefoniczny, którego celem będzie ustalenie, czy u danej osoby występują objawy choroby lub ryzyko narażenia na chorobę. W przychodni pacjent będzie wypełniał ankietę epidemiologiczną.

Pacjentów obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz noszenie rękawiczek. Noszenie maseczek medycznych bądź przyłbic oraz rękawiczek jednorazowych obowiązuje też fizjoterapeutów.

inf. i foto: UMT

Tarnów - najnowsze informacje