wtorek, 11 stycznia 2022 10:29

Tarnowscy młodzi kierowcy odebrali nagrody na gali Sportu Kartingowego za sezon 2021 [ZDJĘCIA]

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnowscy młodzi kierowcy odebrali nagrody na gali Sportu Kartingowego za sezon 2021 [ZDJĘCIA]

Młodzi mistrzowie kierownicy nie zwalniają tempa. Kolejny rok startów przyniósł bardzo duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego odbyła się w niedzielę (9.01) w warszawskim Centrum Olimpijskim, podczas której podsumowany został cały sezon 2021. Uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy, jak i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski, Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików - Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży oraz w Polskich Pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Wręczono również nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia za granicą.

Rok 2021 był dla młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych. Maciej Gładysz odebrał nagrodę za zwycięstwo w FIA Academy Trophy oraz zdobył Tytuł Kierowcy Roku, z kolei Franciszek Belusiak odebrał tytuł i nagrodę za II Wicemistrzostwo Polski, a zawodnik Adam Sydor odebrał tytuł i nagrodę za Wicemistrzostwo Polski.

Tarnowscy zawodnicy odebrali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2022.

Podczas gali wręczono również odznaczenia Polskiego Związku Motorowego. Srebrną odznakę honorową PZM otrzymał kol. Rafał Kiwior za aktywną promocję sportów motorowych (w tym sportu kartingowego) oraz wieloletnią pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży.

Miniony rok 2021 po raz kolejny pokazał, że tarnowscy zawodnicy wciąż należą do grona ścisłej czołówki kierowców kartingowych w Polsce i na świecie.

Inf./Fot.: TTSK K-TEAM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje