wtorek, 22 września 2020 08:41

Tarnowscy policjanci zatrzymali szajkę kobiet, które okradały galerie handlowe

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowscy policjanci zatrzymali szajkę kobiet, które okradały galerie handlowe

Cztery kobiety pochodzące z Lublina, w wieku od 24 do 38 lat, odwiedziły podczas wakacji i po ich zakończeniu Tarnów oraz teren Podkarpacia. W planach nie miały jednak poznania regionu, a kradzieże.

Kobiety za swój cel obrały duże centra handlowe, z których wynosiły na masową, wręcz skalę ubrania bez płacenia za nie. Do gustu przypadła im szczególnie jedna z tarnowskich galerii, gdzie na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy pojawiły się aż trzykrotnie. Odwiedziły także mielecką galerię. Wszędzie, gdzie się pojawiły, zostawiały po sobie spore braki w towarze. Wybierały popularne „sieciówki” i w torebkach wynosiły damską, męską i dziecięcą odzież. Pozostawały bezkarne, bo znalazły sposób, aby „oszukać” elektroniczne bramki. Wszystko jednak do czasu. Po wrześniowych „zakupach” w Tarnowie zostały zatrzymane i trafiły w ręce policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Mundurowi zabezpieczyli przy nich skradzione tego dnia w Tarnowie i w Mielcu ubrania warte blisko 10 tysięcy złotych. Każda z kobiet usłyszała po 7 zarzutów.

Śledczy mają powody twierdzić, że mieszkanki Lublina działały także na terenie innych galerii w Małopolsce i Podkarpaciu. Obecnie weryfikują swoje przypuszczenia.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje