środa, 1 czerwca 2022 12:30

Tatry. Pożar schroniska na Hali Kondratowej [FOTO]

Autor Katarzyna Jamróz
Tatry. Pożar schroniska na Hali Kondratowej [FOTO]

We wtorek (31 maja) o godz. 16:31 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Zakopanem odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego poszycia dachowego, w budynku schroniska PTTK znajdującego się na Hali Kondratowej, leżącego na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W wyniku rozpoznania ustalono, że pracownicy schroniska podjęli skuteczną próbę gaszenia pożaru przed przybyciem Straży Pożarnej, co znacznie ograniczyło rozprzestrzenianie się pożaru. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Zakopane ogień widoczny był na dachu, a wewnątrz budynku panowało zadymienie. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody do wnętrza budynku, przez strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną. Po zlokalizowaniu źródła pożaru, prowadzone były prace rozbiórkowe z jednoczesnym dogaszaniem pojedynczych zarzewi ognia. W trakcie działań korzystano z drabin przystawnych, a po ich zakończeniu dach schroniska został zabezpieczony przy użyciu plandeki ochronnej.

Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna KP PSP w Zakopanem wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Zakopanem. W czasie działań współpracowano z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz pracownikami TPN.

Inf./Fot.: PSP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje