czwartek, 18 czerwca 2020 12:35

Tło w akwarium

Autor Głos 24
Tło w akwarium

Tło ma ogromny wpływ na całkowity wygląd akwarium. Dzięki niemu możemy schować nieestetycznie wyglądające przewody elektryczne, a także, w przypadku tła 3D, wypełnić pustą przestrzeń. Jeśli estetyka jest dla nas najważniejsza, taki rodzaj dekoracji może okazać się najlepszym przyjacielem. Jakie tło akwariowe wybrać ?

W tej chwili mamy ogromny wybór tego typu dekoracji do akwarium. Podczas wyboru tła powinniśmy zastanowić się, co jest dla nas ważnym elementem. Chcemy zachować w akwarium naturalny wygląd czy wybrać kolor czarny, dzięki któremu nasze ryby i rośliny będą się wyróżniać? Jeśli jesteśmy manualnie uzdolnieni, możemy zrobić tło własnoręcznie, np. przykleić do tylnej ściany kamienie łupkowe. Jeśli nie jesteśmy na tyle uzdolnieni, najlepiej kupić tło 3D lub fototapetę.

Należy pamiętać, że tło 3D zmniejszy nam objętość zbiornika. Jeśli akwarium ma szerokość 35 cm, tło o grubości 5-7 cm, zmniejszy objętość kompletnego akwarium o 20 litrów. Ogromna ilość, prawda?

Tapety wyróżniają się atrakcyjną ceną, szerokim wyborem oraz łatwym montażem. Jeśli zdecydujemy się na zmianę, demontaż jest także bardzo łatwy. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe ryby, powinniśmy wybrać jednokolorowe tło. Dzięki temu będą one bardziej wyróżniać się, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Pamiętajmy także, że nie chcemy, aby tło grało pierwsze skrzypce. Skupmy się na tym, co w naszym akwarium jest najważniejsze oraz godne uwagi. Zorganizujmy zbiornik tak, aby pozwolić danemu elementowi wyróżnić się. Wszystko zależy od naszego gustu. Pamiętajmy, że tło jest dobrym pomysłem tylko w przypadku, gdy akwarium stoi tyłem do ściany.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje