środa, 14 września 2022 12:55

Tłumy na jubileuszu Agropromocji. "Łączymy tradycję z rozwojem technologii"

Autor Patryk Trzaska
Tłumy na jubileuszu Agropromocji. "Łączymy tradycję z rozwojem technologii"

W tym roku Stary Sącz zgromadził producentów żywności, przedsiębiorców i mieszkańców z Małopolski na jubileuszowej, trzydziestej Agropromocji. Z tej okazji, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski odznaczył Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Nagrodą Województwa Małopolskiego Złotym Medalem „Polonia Minor”.

Agropromocja to przede wszystkim ogromna przestrzeń do promocji małopolskiego rolnictwa, firm działających w sferze agrobiznesu oraz produktów rolnych wytwarzanych na terenie Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku gospodarczego, kulturalnego i kulinarnego naszego regionu. W szczególności jednak jest jednak niepowtarzalną okazją do zapoznania się z ofertą dużych, jaki małych – często rodzinnych firm czy manufaktur, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się rolnictwem, dla wystawców zaś idealną okazją do promowania swoich produktów. Podczas rozmowy z TVP3 Kraków Dyrektor Małopolskiego Doradztwa Rolniczego, Dominik Pasek jest to wyjątkowe wydarzenie. –Łączymy tradycję z rozwojem technologii – mówił Pasek.

Z okazji jubileuszu w wydarzenia udział wzięli: marszałek Małopolski Witold Kozłowski, posłowie na sejm RP: Patryk Wicher, Jan Duda, Barbara Bartuś, radni województwa: Marta Mordarska, Stanisław Pasoń, a także doradca Prezydenta RP Piotr Serafin, Rektor Uniwersytetu Rolniczego Stanisław Tabor oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Rolnik pracuje w każdą pogodę, w deszczu, słońcu. W zależności od tego, jakie są możliwości, wykonuje swoją pracę. Gratuluję dyrekcji dwóch trafnych decyzji. Po pierwsze - zmiany lokalizacji tego dużego wydarzenia. Mamy tutaj nieprawdopodobną przestrzeń, która pozwoli na ciągłe rozwijanie się tego wydarzenia. Druga decyzja to zaproszenie do współpracy Uniwersytetu Rolniczego i Instytut Zootechnicznego. Połączenie tych dwóch potencjałów może przynieść tylko wielką synergię i wielki sukces w przyszłych latach – podkreślał marszałek Witold Kozłowski

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje