wtorek, 18 października 2022 08:47

To cud, że nikomu nic się nie stało! 29-latka miała prawie 2 promile

Autor Katarzyna Jamróz
To cud, że nikomu nic się nie stało! 29-latka miała prawie 2 promile

Całe szczęście, że nikt nie szedł wtedy chodnikiem, inaczej mogłoby się to skończyć tragicznie... Kierująca busem marki Renault nagle zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Jak się okazało, 29-latka była pod wpływem alkoholu.  

Do zdarzenia doszło we wtorek (18 października) około 2:30 nad ranem na ul. Kasprowicza w Zakopanem. Pomimo tego, że uszkodzenia pojazdu były znaczne, nikomu nic się nie stało. Pierwsi pomocy udzielili strażacy, którzy zabezpieczyli poszkodowaną oraz miejsce zdarzenia.

– Patrol zakopiańskiej drogówki szybko ustalił, co było przyczyną kolizji. 29-latka z powiatu tatrzańskiego kierowała busem w stanie nietrzeźwości tj. ponad 1.7 promila alkoholu w organizmie. Pojazd odholowano na strzeżony parking, kierującej zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono mandat karny. Teraz sprawa trafi do sądu

– informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji.

Przypomnijmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających, kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło/Fot. Policja Zakopane (Fot. PSP Zakopane)

Podhale

Podhale - najnowsze informacje