piątek, 19 maja 2023 17:09

Kolejny kontroler trafił na SOR. To już dziesiąte pobicie w ciągu pół roku

Autor Mirosław Haładyj
Kolejny kontroler trafił na SOR. To już dziesiąte pobicie w ciągu pół roku

W czwartek 18 maja w tramwaju linii 52 około godziny 8:50 doszło do pobicia kontrolera biletów. To już dziesiąte tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Do zdarzenia doszło na odcinku Poczta Główna - Grota Roweckiego. Pobicia dopuścił się pasażer, który nie posiadał biletu oraz dokumentu tożsamości.

W dniu wczorajszym doszło do dziesiątego pobicia kontrolera biletów w ostatnim półroczu. Zdarzenie miało miejsce w tramwaju linii 52 o numerze bocznym HZ252 ok. godziny 8:50 na odcinku Poczta Główna - Grota Roweckiego. W trakcie kontroli został ujawniony pasażer bez ważnego biletu oraz nie posiadający dokumentu tożsamości. Próbował uciec i wypchnąć kontrolerów na przystanku, a następnie próbował uciec przez okno tramwaju. W wyniku zdarzenia kontroler 612 doznał urazu głowy oraz szyi. Udzielono mu pomocy medycznej w SOR przy szpitalu im. G. Narutowicza – powiedział w rozmowie z Głosem24 Piotr Wieczorek, rzecznik prasowy spółki Rewizor, kontrolującej bilety w środkach transportu publicznego krakowskiego MPK.

  • Czytaj także:
[Wideo] Rozpoznajesz ich? To oni pobili kontrolera. Policja prosi o pomoc
Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji trzech sprawców, którzy pobili kontrolera biletów na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej w Krakowie. 7 listopada 2022 roku, w godzinach popołudniowych na przystanku tramwajowym „Politechnik…

Fot. gł.: ZIKiT

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka