niedziela, 13 listopada 2022 11:07

To nie żart! "Adaś" stanie pod Galerią Krakowską

Autor Patryk Trzaska
To nie żart! "Adaś" stanie pod Galerią Krakowską

Jeszcze niedawno mieszkańcy Krakowa przecierali oczy ze zdumienia, kiedy na Rynku pojawił się drugi pomnik Adama Mickiewicza, bliźniaczo podobny do oryginału. Teraz "drugi Adaś" zmienia lokalizację i już w środę stanie pod Galerią Krakowską.  

Adam  Mickiewicz jest ambasadorem Festiwalu MATERIA PRIMA 2023. Jego "podróż" po Krakowie ma  być promocją dla przyszłorocznego festiwalu.

Pod koniec października bliźniak, który stanowi 0,8 wysokości oryginału, stanął na Rynku, wywołując zdziwienie na twarzach mieszkańców Krakowa.

Zobacz: [WIDEO] To nie halucynacje! Na krakowskim Rynku stanął drugi pomnik Adama Mickiewicza!

Podczas Festiwalu MATERIA PRIMA 2023 wystąpi wiele gwiazd światowego formatu. Jedną z nich będzie Daniele Finzi Pasca - wizjoner, reżyser, inscenizator, aktor, twórca sukcesów Cirque du Soleil. Jego spektakle obejrzało ponad 3 mln widzów. W Krakowie pojawi się ze swoimi aktorami po raz trzeci,  prezentując najnowszy spektakl „Nuda" (po polsku „Naga").

ruszył w  podróż po Krakowie! Na swój drugi przystanek, po Rynku, wybrał  najsłynniejszą galerię w mieście – Galerię Krakowską.  Wraz z towarzyszącymi mu czterema alegoriami - Ojczyzną, Męstwem,  Nauką i Poezją – ustawi się na cokole w środę, 16 listopada i będzie  tam stał przez cztery kolejne dni.

Compagnia Finzi Pasca, spektakl „NUDA", fot. Viviana Cangialosi

6. edycja festiwalu ma być według zapowiedzi liryczna, przejmująca, jak  i zabawna oraz dramatyczna. Spektakle festiwalowe prezentowane będą  w: ICE Kraków, Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, NCK i Teatrze  Groteska.

fot. Mateusz Łysik/Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje