czwartek, 20 października 2022 08:20

To nigdy nie powinno się wydarzyć. Mężczyzna naraził swoje dzieci na niebezpieczeństwo

Autor Katarzyna Jamróz
To nigdy nie powinno się wydarzyć. Mężczyzna naraził swoje dzieci na niebezpieczeństwo

Pomimo licznych kampanii przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę po jego spożyciu. Kilka dni temu szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 39-latek, który będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoje dzieci.

W poniedziałek (17 października) andrychowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, w trakcie patrolu na terenie gminy Andrychów, zwrócili uwagę na kierującego toyotą, którego styl jazdy wskazywał, że może być on pod działaniem alkoholu.

– Siedzący za kierownicą 39-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, jak wykazało badanie alkomatem, miał w swoim organizmie ponad 1.9 promila alkoholu. Kierujący wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością - w samochodzie przewoził dwójkę swoich dzieci wieku 6 i 9 lat. Mężczyzna naraził nie tylko siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoje małoletnie dzieci

– informuje policja.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 39-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Inf. KPP Wadowice
Fot. Ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje