piątek, 13 września 2019 13:30

„To osoba nosząca piękno w sobie i obdarzająca pięknem innych”. Apel o pomoc w rekonwalescencji dla pani Marii

Autor Mirosław Haładyj
„To osoba nosząca piękno w sobie i obdarzająca pięknem innych”. Apel o pomoc w rekonwalescencji dla pani Marii

Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic i zarazem prezes lokalnego PCK, zwrócił się 8 września za pomocą swojego Facebook’a z apelem o pomoc dla pani Marii Strączek, która potrzebuje środków na rekonwalescencję po przebyciu skomplikowanej operacji uszkodzonego kręgosłupa. Pieniądze będą zbierane przez wolontariuszy Koła PCK Lachowice podczas Powiatowych Dożynek w Stryszawie, które odbędą się w najbliższą niedzielę 15 września.

Kilka tygodni temu pani Maria uległa ciężkiemu wypadkowi w wyniku którego złamaniu uległy trzy kręgi kręgosłupa. 3 września w Zakopanem przeszła operację, która się powiodła. Aktualnie pani Maria wróciła do domu, gdzie stara się wrócić do pełnej sprawności.

Z pomocą starszej pani pośpieszył Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic i prezes miejscowego PCK, który zorganizował zbiórkę pieniędzy na potrzeby rehabilitacji pani Marii. Za pomocą swojego konta na mediach społecznościowych zaapelował o wsparcie dla niej, umieszczając następujący wpis:

„Jak już wiecie jest ktoś kogo chciałbym polecić Waszej ofiarności i wyobraźni miłosierdzia w dniu: 15 września b. r. - podczas Powiatowych Dożynek w Stryszawie.

Jest to Pani Maria Strączek, która zostawia piękne ślady swojego życia. Pani Maria, mały-wielki człowiek, osoba nosząca piękno w sobie i obdarzająca pięknem innych.

Trudno zliczyć jej zasługi dla społeczności lokalnej: haftuje, śpiewa, robi kwiaty, palmy, wieńce dożynkowe, pisze wiersze...

Kto raz ją spotka doświadcza czegoś nieuchwytnego. Pokora i ciepły uśmiech Pani Marii nawet w jej cierpieniu i chorobie mówią każdemu o nieprzemijających wartościach takich jak dobroć, pokój serca, otwartości dla innych. Przed chorobą Pani Maria dawała z siebie wszystko co najpiękniejsze.

Dzieła jej utalentowanych rąk zdobiły nawet obrusy na ołtarze Pańskie do kościoła w Jachówce, a piękno tych prac cieszyły nasze oczy i podnosiły ducha. Wkładała całą siebie w to wszystko i tym żyła.

Dzisiaj Pani Maria ma przed sobą trudny czas rekonwalescencji po operacji i potrzebuje naszego wsparcia.

Dlatego bardzo proszę o wsparcie finansowe dla Pani Marii. Zbiórkę na ten cel podczas dożynek przeprowadzi Koło PCK z Lachowic.

Mam nadzieję, że Pani Maria powróci do nas w pełni sił i nowego twórczego zapału.

Życzymy pani Marii dużo wewnętrznych sił i cierpliwości wzmaganiu się tym wszystkim co ją spotkało. By z Bożą pomocą każdy dzień był coraz lepszy.

Bóg czasami dopuszcza cierpienie dla swoich wybranych by w wielkim zaufaniu podzielić się z nimi tajemnicą Swojego Krzyża.

Niech On Panią Marię prowadzi do większej nadziei zaufania i niech będzie pociechą w tym trudnym czasie”

Zbiórka będzie prowadzona przez cały dzień, podczas stryszawskiego święta plonów.

Fot. i inf.: Grzegorz Krawczyk

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje