środa, 7 sierpnia 2019 12:29

Tour de Pologne na Podhalu - utrudnienia w ruchu

Autor Joanna Frydrych
Tour de Pologne na Podhalu - utrudnienia w ruchu

W czwartek 8 sierpnia i w piątek 9 sierpnia na tatrzańskich drogach odbędą się kolejne etapy 76 Tour de Pologne. Z tego też powodu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zachęcamy do zapoznania się z mapą tych utrudnień.

VI etap

Rozpocznie 8 sierpnia się o godz. 14.15 w Zakopanem. Prowadzić będzie przez ul. Powstańców Śląskich, Nędzy Kubińca w Kościelisku, Salamandra, Butorowy Wierch – Gubałówka, Nowe Bystre, Ratułów, Ciche Dolne, Skrzypne, Bańska Niżna, Bańska Wyżna, Sierockie, Ząb, Nowe Bystre ( pętla 5 x 28,9 km ) na zakończenie z Nowego Bystrego kolarze pojadą w kierunku Butorowego Wierchu – Gubałówki i Salamandrą zjadą do ul. Nędzy Kubińca, którą przejadą w kierunku kościoła gdzie zlokalizowana jest meta. Zakończenie tego etapu przewidywane jest ok. godziny 18.30.

VII etap

Rozpocznie się 9 sierpnia - tradycyjnie już startem honorowym - o godz. 12.22 spod Bukovina Resort i biec będzie w kierunku miejscowości Brzegi, Jurgów, Rzepiska, Łapszanka, Trybsz, Gronków, Leśnica, Szaflary, Biały Dunajec (stara droga), Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Bukowina Tatrzańska zjazd w rejon stacji paliw i dalej w kierunku ronda Klin ( pętla 2 x 59,6 km ) ostatnia pętla zakończy się przejazdem przez Czarną Górę z metą o godz. 16.17 w Bukowinie na Rondzie Klin.

Informacja o możliwych utrudnieniach w ruchu:

8 sierpnia 2019 r.

Od godz. 10.00 zamknięta będzie ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem na całej długości. CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE DRÓG po których pojadą kolarze nastąpi ok. 13.30. Po przejeździe kolarzy drogi zostaną natychmiast udrożnione. Możliwe czasowe otwarcie dróg. Ulica Nędzy Kubińca w Kościelisku w rejonie kościoła może być już całkowicie wyłączona z ruchu ok. 6.00.

Dodatkowe utrudnienia w godzinach 10.00 – 18.00 spowodować może wyścig Mini Tour de Pologne, którego uczestnicy pojadą zamkniętymi ulicami Kościeliska: Nędzy Kubińca, Rysulówka, Królewska Budzówka.

9 sierpnia 2019 r.

O godz. 12.00 drogi zostaną zamknięte i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE ( do godz. 17:00 ). Po przejeździe kolarzy drogi zostaną natychmiast udrożnione. Możliwe czasowe otwarcie dróg. Rejon ronda Klin w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie wyłączony z ruchu o 4.00.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego.

UWAGA! Na trasie przejazdu wyścigu zostaną umieszczone dodatkowe znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" wraz z tabliczką T-24 "tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela". Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg.

info: KPP Zakopane

źródło map: TDP

Podhale

Podhale - najnowsze informacje