poniedziałek, 30 sierpnia 2021 13:14

Tracili prawo jazdy jeden po drugim. Co wydarzyło się na wadowickich drogach?

Autor Mirosław Haładyj
Tracili prawo jazdy jeden po drugim. Co wydarzyło się na wadowickich drogach?

Podczas minionego weekendu (27-29 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu podczas powrotów z wakacji, zatrzymali prawa jazdy siedmiu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Weekendowym rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec gm. Andrychów, który przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h.

Kilka przykładów nieodpowiedzialnej jazdy podczas minionego weekendu:
W piątek (27.08) w miejscowości Stanisław Górny policjanci zmierzyli prędkość kierującemu samochodem marki Seat, którego kierowca na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał 109 km/h. Kolejny kierowca w tym samym miejscu stracił uprawnienia do kierowania po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 55 km/h.

W sobotę (28.08.) w Inwałdzie na ul. Wadowicka kierujący samochodem marki VW przekroczył prędkość o 89 km/h. Piratem okazał się 19-letni mieszkaniec gm. Andrychów.

– Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze

– napisali wadowiccy policjanci na swoje stronie internetowej.

Inf.: KPP Wadowice
Fot.: Policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje