wtorek, 26 stycznia 2021 10:02

Tradycyjne latarki, czy może latarki strażackie Dowiedz się którą warto wybrać!

Autor Artykuł sponsorowany
Tradycyjne latarki, czy może latarki strażackie Dowiedz się którą warto wybrać!

Są takie sytuacje kiedy potrzebujemy dodatkowego światła. Czy to prace warsztatowe w miejscu gdzie nie dochodzi światło, czy też późną porą, gdy słońce już zaszło. W takiej chwili potrzebujemy solidnej i poręcznej latarki. W zależności od naszych preferencji na rynku można znaleźć ich mnóstwo. Dlaczego jednak warto zastanowić się nad latarką, którą stosują zawodowcy, jakimi są strażacy?

Przystosowanie do pracy w każdych warunkach

Podstawową kwestią jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze latarki są warunki w jakich planujemy jej używać. Tradycyjne latarki, które możemy kupić w sklepie często posiadają podobną technologię świecenia LED, jednak ich wytrzymałość bywa znacznie mniejsza niż w przypadku tych profesjonalnych. Zawodowa latarka strażacka charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Bez przeszkód będzie funkcjonować w wilgotnym środowisku oraz podatnym na zabrudzenia. W takich wypadkach standardowy asortyment może po prostu nie wytrzymać zamoczenia, co będzie skutkowało popsuciem się. Te zawodowe natomiast są całkowicie odporne na wstrząsy, uderzenia, zalanie oraz wszelkiego rodzaju ekstremalne warunki.

Wygoda i idealne dopasowanie

Charakterystyczną cechą profesjonalnych oświetlaczy jest przede wszystkim ich intensywność świecenia Jest to o tyle istotne, gdyż w przypadku zadymionych pomieszczeń widoczność jest jeszcze bardziej ograniczona. Zwykła latarka nie poradzi sobie z tak zagęszczonym powietrzem, przez co nie oświetli właściwie otoczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku latarek dostępnych w sklepie strefa998.pl, tutaj znajdziesz nie tylko wygodną latarkę na hełm strażacki, lecz przede wszystkim zakupisz taką, która przedrze się przez nawet największy dym. Są one z reguły odporne również na wszelkiego rodzaju działanie środków chemicznych. Nie można tu nie wspomnieć o ich ogromnej żywotności, gdyż czas pracy wylicza się nawet na 24 godziny.

Wyjątkowe udogodnienia ułatwiające pracę

Ponadto akcesoria, które mają za zadanie zapewnić światło są przystosowane do specyficznych wymagań strażaków. Dla przeciętnej osoby, może to być dodatkowy czynnik, lecz dla nich są to bardzo przydatne udogodnienia. Przykładem może być latarka kątowa, wyposażona w magnes. Ruchoma główka umożliwia manipulację jej zakresem świecenia, który wynosi 90 stopni. Jest ona o tyle praktyczna, gdyż dzięki magnetycznym mocowaniom, może być używana bez trzymania.

Sprzęty dla zawodowców to perfekcyjnie dobrany asortyment, umożliwiający działania nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego, jeśli i Ty pracujesz w ekstremalnych warunkach i oczekujesz najwyższej jakości od swojego wyposażenia, koniecznie wyposaż się w latarki strażackie.

Technologia - najnowsze informacje