poniedziałek, 17 czerwca 2024 07:36

Tragedia podczas mszy świętej. Nie żyje ksiądz

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia podczas mszy świętej. Nie żyje ksiądz

W niedzielę (16 czerwca) podczas mszy świętej w miejscowości Męcina Wielka (powiat gorlicki, gmina Sękowa) doszło do tragedii. Duchowny, sprawujący Eucharystię, nagle zasłabł. Mimo wysiłku służb jego życia nie udało się uratować.

Dramat rozegrał się podczas niedzielnej mszy świętej w Męcinie Wielkiej. Według relacji portalu Biecz 998, u duchownego odprawiającego nabożeństwo doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na pomoc 71-latkowi ruszyli parafianie, którzy prowadzili akcję ratunkową przed przyjazdem Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce przybyli druhowie z OSP Męcina Wielka, OSP Sękowa oraz zespół ratownictwa medycznego. Mimo wysiłku służb, życia księdza nie udało się uratować.

#Aktualizacja: Pomimo wysiłku ratowników nie udało się uratować życia księdza ‼️ Męcina Wielka - Powiat Gorlicki...

Opublikowany przez Biecz 998 Sobota, 15 czerwca 2024

Zmarł w 47. roku życia kapłańskiego

Śmierć ks. Jana Adamczyka potwierdziła diecezja rzeszowska. – Dzisiaj zmarł ks. kan. Jan Adamczyk, proboszcz parafii pw. Świętych Kosmy i Damiana w Męcinie Wielkiej. Ks. Adamczyk zmarł w 47. roku życia kapłańskiego w wieku 71 lat. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie... – przekazała w niedzielę diecezja rzeszowska za pośrednictwem mediów społecznościowych. Lubiany przez parafian kapłan za kilka tygodni miał przejść na emeryturę.

Dzisiaj zmarł ks. kan. Jan Adamczyk, proboszcz parafii pw. Świętych Kosmy i Damiana w Męcinie Wielkiej. Ks. Adamczyk zmarł w 47. roku życia kapłańskiego w wieku 71 lat. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

Opublikowany przez Diecezja Rzeszowska Niedziela, 16 czerwca 2024

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka