sobota, 4 grudnia 2021 21:19

Tragedia w Pieninach. Młody mężczyzna rzucił się z Sokolicy

Autor Marzena Gitler
Tragedia w Pieninach. Młody mężczyzna rzucił się z Sokolicy

Goprowcy ze Szczawnicy razem z kolegami ze Słowacji odnaleźli i przetransportowali zwłoki młodego mężczyzny, który miał rzucić się w przepaść z Sokolicy - jednego z najwyższych szczytów Pienin. Konieczne było użycie pontonów.

Do tragedii doszło w sobotę, 4 grudnia, około godziny 13. Służby otrzymały wezwanie o możliwej próbie samobójczej na szczycie Sokolicy (747 m n.p.m.) w Pieninach. Potwierdził to w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim Paweł Konieczny, prezes Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na ratunek wyruszyli goprowcy ze Szczawnicy, ale okazało się, że udało im się jedynie odnaleźć zwłoki młodego mężczyzny pod ścianą Sokolicy.

Ciało znajdowało się w trudnodostępnym terenie, dlatego zostało opuszczone na dół, nad brzeg Dunajca. W dotarciu do zwłok i transporcie ciała pomogli pienińskim goprowcom ratownicy ze słowackiej Horskiej služby Pieninského národného parku.

SMRTEĽNÝ PÁD ZO SOKOLICE Dnes popoludní boli záchranári HS PIENINY požiadaní kolegami z GOPR o súčinnosť pri transporte...

Opublikowany przez Horská služba Pieninského národného parku Sobota, 4 grudnia 2021

Podczas, gdy jedna ekipa zajęła się transportem ciała na dół, druga wraz ze Słowakami podpłynęła pontonem na drugi brzeg Dunajca, do stóp skały, skąd przetransportowano zwłoki Dunajcem do Szczawnicy.

Na miejsce tragedii wezwano funkcjonariuszy Policji, którzy pod nadzorem prokuratury zabezpieczyli ślady. Okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo.

fot. Fb. Horská služba Pieninského národného parku

Podhale

Podhale - najnowsze informacje