czwartek, 6 lipca 2023 08:45

Tragedia w Pyzówce. Nie żyje nastolatek

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia w Pyzówce. Nie żyje nastolatek

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (5 lipca) w miejscowości Pyzówka. W wyniku nieszczęśliwego wypadku na quadzie życie stracił 12-letni chłopiec.

Do tragedii doszło w środę wieczorem (5 lipca) we wsi Pyzówka. Tuż po godzinie 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku 12-letniego chłopca, który kierował quadem.

– Jak ustalono, nastolatek około godziny 13 wyjechał quadem na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Kiedy po kilku godzinach nie wrócił, rodzina rozpoczęła jego poszukiwania. Około kilometra od najbliższych zabudowań, przy drodze leśnej prowadzącej przez prywatną posesję, zostało znalezione leżące niedaleko quada ciało chłopca. Najprawdopodobniej nastolatek wyjeżdżając pod wzniesienie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Przewracający się pojazd uderzył chłopca, który nie miał założonego kasku – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

Na miejscu tragedii przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora, policjantów oraz technika kryminalistyki. Dokładne okoliczności tego dramatycznego wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa.

Źródło: KPP Nowy Targ
Fot. Ilustracyjne

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka