poniedziałek, 27 września 2021 07:26

Tragedia w Stróżach. 22-latka zginęła pod kołami pociągu

Autor Aleksandra Tokarz
Tragedia w Stróżach. 22-latka zginęła pod kołami pociągu

Do niewyobrażalnej tragedii doszło wczoraj w miejscowości Stróże w gminie Grybów. Pociąg relacji Krynica-Zdrój – Kraków potrącił tam kobietę. Niestety, 22-latka zginęła na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 26 września, przed godziną 22. - Około godz. 21:40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu z CPR otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Stróże doszło do potracenia przez pociąg relacji Krynica-Zdrój – Kraków młodej kobiety. W wyniku potrącenia 22-letnia mieszkanka Sądecczyzny poniosła śmierć na miejscu - relacjonuje w rozmowie z redakcją Głos24 kom. Justyna Basiaga, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji, technik kryminalistyki oraz biegły sadowy z zakresu ruchu drogowego. Czynności wykonywano pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

- Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są obecnie ustalane. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorlicach - dodaje kom. Basiaga.

W dniu 26.09.2021 w niedziele o godzinie 21.42, nastąpił wyjazd do wypadku w naszej miejscowości. Jedna osoba została potrącona przez pociąg Intercity.

Opublikowany przez OSP Stróże Niedziela, 26 września 2021

fot. OSP Stróże

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje