sobota, 6 sierpnia 2022 10:25

Tragedia w Tatrach Słowackich. Zginął polski turysta

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia w Tatrach Słowackich. Zginął polski turysta

W piątek (5 sierpnia) w godzinach popołudniowych w Tatrach Słowackich doszło do tragicznego wypadku. Polak zginął na miejscu.

Jak informują słowaccy ratownicy Horskiej Zahrannej Służby, wczoraj po południu polska turystka skontaktowała się z nimi by zgłosić wypadek, do którego doszło w Dolinie Wielickiej nad Śląskim Domem. Kobieta nie była w stanie określić swojej lokalizacji, przebiegu zdarzenia, ani stanu w jakim znajduje się poszkodowana osoba. Turystka wysłała link z lokalizacją, dzięki czemu ratownikom udało się określić jej położenie. Ratownicy w rejon ściany spadającej z Ponad Ogród Turni polecieli śmigłowcem, ale nie byli już w stanie pomóc mężczyźnie. Polak zginął na miejscu.

Jak się okazało para polskich turystów schodziła eksponowanym terenem bez ubezpieczenia w postaci liny. W pewnym momencie 46-latek poślizgnął się i spadł około 50 metrów pionową ścianą. Ratownicy przetransportowali ciało Polaka do Starego Smokowca.

Ponad Ogród Turnia to turnia o wysokości 2433 m n.p.m. w słowackich Tatrach Wysokich, górująca nad Gerlachowskim Kotłem i Doliną Wielicką.

Źródło: HZS
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje