poniedziałek, 26 kwietnia 2021 10:19

Tragiczny pożar w Olkuszu to nie przypadek? 42-latek zatrzymany

Autor Norbert Kwiatkowski
Tragiczny pożar w Olkuszu to nie przypadek? 42-latek zatrzymany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 42-letniego bezdomnego mężczyznę, który prawdopodobnie substancją łatwopalną oblał drzwi pustostanu, a następnie podpalił. W efekcie pożaru śmierć poniósł 44-letni, bezdomny mężczyzna.

Do tragicznego pożaru doszło 21 kwietnia br., około godz. 23.40. Przy ulicy Krakowskie Przedmieście palił się pustostan. Błyskawicznie na miejscu pojawili się policjanci i pozostałe służby ratunkowe. W budynku znaleziono mężczyznę, który pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Dowody zabezpieczone na miejscu pożaru, nagranie z monitoringu oraz dotarcie do świadków  zdarzenia pozwoliło śledczym na szybkie wytypowanie sprawcy. 42-letni bezdomny został zatrzymany już na następny dzień.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w przeszłości pomieszkiwał w tym pustostanie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa z tzw. zamiarem ewentualnym (art.148 §1 kk).

Według ustaleń śledczych, sprawca używając nieustalonej substancji łatwopalnej poprzez jej rozlanie i podpalenie przy drzwiach wejściowych do opuszczonego budynku położonego przy ulicy Krakowskie Przedmieście, spowodował pożar drewnianej klatki schodowej i stropu, w wyniku którego odciął pokrzywdzonemu drogę ucieczki. Mężczyzna w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarł.

44-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Olkuszu, po rozpatrzeniu wniosku miejscowej prokuratury, zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje