sobota, 2 września 2023 04:00

Tragiczny skutek awantury. Nie żyje 42-latek

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny skutek awantury. Nie żyje 42-latek

Informacja o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań w Tarnowie okazała się informacją o jego zabójstwie. Sekcja zwłok 42-latka wskazała jednoznacznie na jego śmierć w wyniku działania osób trzecich.

W środę (30 sierpnia) dyżurny Centrum Powiadamiania Ratowniczego otrzymał informację o tym, że w jednym z mieszkań w Tarnowie, leży mężczyzna i nie daje znaku życia. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili najgorsze przypuszczenia – zgon mężczyzny. W mieszkaniu pojawili się także policjanci, którzy wykonali niezbędne czynności. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła zwłoki do badań patomorfologicznych celem ustalenia przyczyny zgonu. W mieszkaniu przebywał mocno nietrzeźwy mężczyzna, który o wszystkim powiadomił ratowników. Z uwagi na brak możliwości wykonania z nim czynności, został on zatrzymany do wytrzeźwienia.

Na następny dzień po otrzymaniu informacji od lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej o zgonie mężczyzny w wyniku działania osób trzecich, policjanci z wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy przystąpili do zbierania dowodów świadczących o przebiegu całego zdarzenia. Przesłuchanie zatrzymanego mężczyzny nie przynosiło jasnych informacji co się wydarzyło. Skrupulatnie zebrane dowody na miejscu odnalezienia zwłok oraz ustalenia i zeznania osób mających wiedzę w tej sprawie wyjaśniło jej zawiłości. Okazało się, że podczas libacji alkoholowej doszło pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 37-letni jej uczestnik zadał cios, który skutkował zgonem drugiego z biesiadników 42-letniego mieszkańca miasta.

37-latek z Tarnowa usłyszał zarzut zabójstwa i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która objęła tę sprawę śledztwem i wniosła do tarnowskiego sądu wniosek o zastosowanie środka izolacyjnego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka