piątek, 27 sierpnia 2021 06:33

Tragiczny wieczór na Limanowszczyźnie. Poszkodowany zmarł w drodze do szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny wieczór na Limanowszczyźnie. Poszkodowany zmarł w drodze do szpitala

Śmierć zbierała wczoraj swoje żniwo w regionie. Do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w Witowicach Górnych. Kilka godzin po tym zdarzeniu kolejna tragedia rozegrała się na Limanowszczyźnie. Nie żyje 50-letni mężczyzna.

Popołudnie rozpoczęło się od ogromnej tragedii na drogach powiatu nowosądeckiego. Na DK75 w Witowicach Górnych doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego i autobusu. W wyniku tego wypadku na miejscu zginął kierowca i pasażer auta. Troje dzieci, które także podróżowały w tym pojeździe, trafiło do szpitali. Więcej na ten temat w artykule TUTAJ.

Kilka godzin po tym zdarzeniu, około 18:45, służby ratunkowe zostały wezwane do miejscowości Łostówka w powiecie limanowskim. Z nieustalonych na ten moment przyczyn samochód osobowy wjechał w tył naczepy ciężarówki.

- W wyniku zderzenia ciężko ranne zostają dwie osoby. Jedna w stanie zagrażającym życiu zostaje zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala, drugą zabiera Zespół Ratownictwa Medycznego. Tuż po odjeździe karetki dochodzi do zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Niezwłocznie udajemy się do pomocy ratownikom - relacjonują strażacy z OSP w Mszanie Dolnej.

Niestety, po długiej reanimacji lekarz stwierdził zgon.

Limanowa - najnowsze informacje