poniedziałek, 19 lipca 2021 14:14

Trwa akcja #KrakówSzczepi. Trudno mówić o sukcesie

Autor Marzena Gitler
Trwa akcja #KrakówSzczepi. Trudno mówić o sukcesie

W Krakowie trwa wakacyjna akcja szczepień przeciw Covid-19 #KrakówSzczepi. Przez ostatnie trzy weekendy w mobilnych punktach zaszczepiło się... 805 osób. To średnio zaledwie 134 osoby dziennie. Trudno więc mówić o sukcesie.

W Krakowie trwa wakacyjna akcja szczepień przeciw Covid-19 #KrakówSzczepi. W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni mogą zaszczepić się w specjalnych mobilnych punktach, które rozstawiane są w różnych miejscach na terenie miasta.

Przez ostatnie trzy weekendy w mobilnych punktach zaszczepiło się... 805 osób. To średnio zaledwie 134 osoby dziennie. Trudno więc mówić o sukcesie.

W minioną sobotę i niedzielę mobilne punkty szczepień zostały ustawione w dwóch miejscach: przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało tam łącznie 245 osób. To bardzo mało, jak na wielotysięczne miasto, pełne turystów.

Podobne akcje odbywały się też w innych rejonach Małopolski. Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie łącznie w ramach zarówno akcji samorządów jak i niedzielnej akcji szczepień przy parafiach na Podhalu w ostatni weekend zaszczepiło się w sumie blisko 2500 osób.

Plenerowe szczepienia będą kontynuowane - zapowiadają władze Krakowa. Najbliższa okazja to 24 i 25 lipca. Mobilne punkty staną także w dwóch miejscach: na Małym Rynku, oraz w Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” na ul. Kolnej, gdzie przyjedzie specjalny elektrobus MPK.

W kolejne weekendy mobilne punkty szczepień w Krakowie będą pojawiały się m.in przez cały sierpień w Parku Jordana oraz w autobusie przy KS Prądniczanka (osiedle), COM COM Zone Nowa Huta, przy Hali Stulecia Cracovii, czy przy KS Nadwiślan.

Kraków szacuje, że podwójną dawką zaszczepiło się już blisko 50% mieszkańców. Ale to ciągle za mało, aby mówić o odporności stadnej, zwłaszcza w mieście pełnym turystów z Polski, Europy i całego świata.

fot.: Fb. MPK Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje