sobota, 3 lipca 2021 10:54

Trwa Loteria Narodowego Programu Szczepień. Poznaliśmy pierwszych zwycięzców

Autor Norbert Kwiatkowski
Trwa Loteria Narodowego Programu Szczepień. Poznaliśmy pierwszych zwycięzców

Ruszyło na dobre! W czwartek poznaliśmy już pierwszych zwycięzców Loterii Narodowego Programu Szczepień. Akcja prowadzona przez rząd ma zachęcić niezdecydowanych Polaków do zaszczepienia się i wynagrodzić tych, którzy szczepienie na COVID mają za sobą.

Jak zdradził szef KPRM Michał Dworczyk - Zarejestrowało się już ponad 200 tys. osób. Padły też pierwsze natychmiastowe wygrane w wysokości ponad 100 tys. zł.

Dodatkowo, przypomniał, że samorządowcy zostali zobowiązani decyzjami administracyjnymi do tego, by kontaktować się ze wszystkimi swoimi mieszkańcami powyżej 60. roku życia. - Dzieje się to w ramach tej konkurencji między samorządami, gdzie można te atrakcyjne nagrody, czyli środki na inwestycje np. w gminie wygrać - dodał minister.

Żeby wziąć udział w loterii szczepionkowej trzeba potwierdzić na swoim koncie IKP w portalu e-pacjent. W tym celu należy się zalogować np. poprzez profil zaufany. Na górze ekranu zauważymy powiadomienie o możliwości wzięcia udziału w loterii.

Samo zgłoszenie sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Należy uzupełnić pole z numerem telefonu i potwierdzić go w kolejnym. Kolejno należy zaznaczyć pola oznaczone gwiazdką, czym akceptujemy udział w loterii, potwierdzamy znajomość regulaminu i wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na sam koniec klikamy w pole "Weź udział".

Info: KPRM Foto: unsplash

Małopolska - najnowsze informacje