piątek, 15 lipca 2022 13:03

Trzaskowski zakażony koronawirusem. „Objawy nie muszą być wcale banalne”

Autor Tomasz Stępień
Trzaskowski zakażony koronawirusem. „Objawy nie muszą być wcale banalne”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem.

– W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy – napisał prezydent stolicy. – Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach – dodał Trzaskowski.

Rzeczywiście - liczba zakażeń koronawirusem od kilkunastu dni systematycznie rośnie. Dzisiaj w Polsce odnotowano 1974 nowe przypadki. Tak dużej liczby nie było od ponad 3 miesięcy. O ile w ubiegłym tygodniu dzienne zakażenia oscylowały wokół tysiąca, to w tym są już dwukrotnie wyższe.

Co gorsza, testów jest nadal bardzo mało. Wczoraj wykonano 7 179 testów, z których ponad 28 proc. okazało się pozytywnych. Uwagę na to zwrócił tez prezydent Warszawy. – Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma - a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka – napisał.

To nie pierwsze zakażenie koronawirusem, które przechodzi prezydent Warszawy . 12 marca marca ubiegłego roku także w mediach społecznościowych przekazał informację, że zakaziła się jego żona, a następnie on sam. Wtedy na krótko trafił do szpitala poinformował, że jest zakażony koronawirusem. – Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie – napisał wtedy Trzaskowski.

Polska

Polska - najnowsze informacje