wtorek, 20 lutego 2018 13:22, aktualizacja 8 lat temu

Trzebinia. Ukradł paliwo, jechał po narkotykach

Trzebinia. Ukradł paliwo, jechał po narkotykach

19 lutego br. rano personel jednej z trzebińskich stacji paliw zgłosił o kliencie, który zatankował paliwo a następnie oddalił się ze stacji nie płacąc. Sprawca kradzieży nie zdążył odjechać daleko, bo już po kilku minutach, w Chrzanowie na al. Henryka poszukiwany Opel został zatrzymany przez chrzanowskich kryminalnych.

- W trakcie rozmowy 20-letni mieszkaniec Tenczynka tłumaczył, że nie miał pieniędzy, a musiał dojechać do Chrzanowa, więc zatankował bez płacenia. Mężczyznę sprawdzono, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Na miejsce przybył patrol WRD ze specjalistycznym sprzętem i poddał mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym. Policjanci z drogówki bacznie przyjrzeli się rozmówcy, jego zachowanie i wygląd  wskazywały, że jeśli jest trzeźwy, to może znajdować się pod wpływem innego, działającego podobnie do alkoholu środka.

Przypuszczenia potwierdziły się, bo badanie narkotestem wykazało obecność marihuany w jego organizmie. 20-latek większość dnia spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków za co grozi grzywna w wysokości 5000 zł i do 2. lat pozbawienia wolności.


.

Obserwuj nas w Google News

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka