sobota, 20 maja 2023 09:12

Trzecioklasiści wsparli policjantów. To była wyjątkowa wizyta

Autor Norbert Kwiatkowski
Trzecioklasiści wsparli policjantów. To była wyjątkowa wizyta

Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oświęcimiu oraz ich nauczycielki odwiedzili oświęcimskich policjantów. Dla dzieci to było to duże wydarzenie, ponieważ mogły z bliska zobaczyć prace policji.

W trakcie spotkania, które odbyło się we wtorek (16 maja) oficer prasowa oświęcimskiej komendy Policji oraz policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przypomniały młodym mieszkańcom Oświęcimia zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa w domu i na drodze, zasadami bezpieczeństwa w Internecie, a także poszanowania praw drugiego człowieka. Następnie opowiedziały jak interesująca i odpowiedzialna jest praca policjanta, w której najważniejsze jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Dzielnicowy prezentując program „Dzielnicowy bliżej nas” opowiedział jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców Oświęcimia, a także jak wygląda służba w policjantów pionu Prewencji.

Dokładnie omówił poszczególne elementy wyposażenia służbowego oraz ubiór ochronny wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczenia meczy i imprez masowych. Po tej prezentacji uczniowie sami chętnie przymierzali  elementy policyjnego ubioru.  
Następnie technik kryminalistyki opowiedział o zadaniach policjantów pionu kryminalnego, a także na czym polega jego służba. Zaprezentował specjalistyczną walizkę, którą każdy technik kryminalistyki zabiera na miejsce zdarzenia. Pokazał w jaki sposób zabezpiecza się różne rodzaje śladów pozostawionych przez sprawcę przestępstwa. Zaprezentował jak wygląda zbieranie odcisków palców pozostawionych na różnych przedmiotach, a także pokazał sprzęt przy pomocy którego skanuje się odciski palców oraz  sprzęt do wykonywania fotografii zatrzymanym przestępcom. Na parkingu policyjnym policjanci zaprezentowali uniom radiowozy wykorzystywane w służbie.

Żegnając trzecioklasistów policjanci życzyli im bezpieczeństwa na co dzień, natomiast uczniowie podziękowali im za spotkanie, za codzienną służbę, a także zapewnili, że sami również będą dbać o własne bezpieczeństwo.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka