środa, 26 maja 2021 10:35

Tuchów. „257 metrów, które mają kluczowe znaczenie”. Wydano pozwolenie

Autor Aleksandra Tokarz
Tuchów. „257 metrów, które mają kluczowe znaczenie”. Wydano pozwolenie

Dokładnie 257,10 m – to długość prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Białej, który niebawem zostanie wybudowany i dopełni system umocnień. Inwestycja powstanie w Tuchowie. Wydano pozwolenie.

Inwestorem jest Gmina Tuchów. Prace mogą zostać rozpoczęte od razu, gdyż decyzja o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej ma rygor natychmiastowej wykonalności.

- Domykamy niniejszym pewien ważny etap. Nie ma wątpliwości, że zabezpieczenie przeciwpowodziowe to jeden z priorytetów działań administracji w naszym województwie. Małopolska wielokrotnie zmagała się z podtopieniami i powodziami. Dlatego cieszę się, że do Tuchowa mogę przekazać te dobre wiadomości: będzie pełny wał przeciwpowodziowy tak istotny z punktu widzenia mieszkańców tego miasta – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zadanie realizowane będzie równocześnie z budową drogi wojewódzkiej DW977, której korpus stanowić będzie na tym odcinku prawobrzeżny wał przeciwpowodziowy rzeki Biała.

W powiązaniu z korpusem obwodnicy Tuchowa całość ma zapewnić kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe dla prawobrzeżnej części miasta Tuchowa.

Obwodnica Tuchowa coraz bliżej. Zakończenie prac jeszcze w tym roku
Wiadomości Tuchów. Coraz bliżej zakończenia prac przy obwodnicy miasta. Będzie gotowa jeszcze w tym roku.

inf./fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje