wtorek, 17 listopada 2020 13:45

Turyści zabłądzili w rejonie Radziejowej. Na pomoc ruszył GOPR

Autor Aleksandra Tokarz
Turyści zabłądzili w rejonie Radziejowej. Na pomoc ruszył GOPR

W minioną niedzielę czwórka turystów zabłądziła w rejonie Radziejowej. Prosząc o pomoc relacjonowali, że podążając w kierunku Złomistego Wierchu i rozdzielili się na dwie grupy.

W niedzielę, 15 listopada, w godzinach wieczornych dyspozytor CSR Krynica otrzymał zgłoszenie o zabłądzeniu czwórki turystów w rejonie Radziejowej.

-Według uzyskanych informacji turyści mieli poruszać się w kierunku Złomistego Wierchu i rozdzielili się na dwie grupy. Do działań zadysponowane zostały zespoły ratowników z Piwnicznej oraz ze względu na to, iż istniało podejrzenie, że turyści mogli udać się w kierunku Jaworek o pomoc poproszono Grupę Podhalańską GOPR – relacjonuje grupa krynicka GOPR.

W międzyczasie dyspozytor poinstruował obie pary turystów, aby zainstalowali aplikacje RATUNEK, dzięki której ratownicy poznają dokładną lokalizację zaginionych. Po niecałej godzinie od zgłoszenia ratownicy GP GOPR Sekcja Szczawnica dotarli do pierwszej dwójki turystów. Parę minut później odnaleziona została kolejna dwójka. Wszyscy byli w dobrej kondycji.

W ostatnim czasie w związku z brakiem wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, Ratownicy z CSR Krynica dysponowani byli również do obrzęku płuc w Krynicy-Zdrój oraz porodu w Muszynie.

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje