środa, 19 czerwca 2024 08:13

Turyści znaleźli w Tatrach martwego bobra. "Padają ofiarą różnych pułapek"

Autor Katarzyna Jamróz
Turyści znaleźli w Tatrach martwego bobra. "Padają ofiarą różnych pułapek"

Słowacki Tatrzański Park Narodowy przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych smutną wiadomość o znalezieniu w Tatrach martwego bobra. Zwierzę znajdowało się na wysokości 1570 m n.p.m. Przyczynę jego śmierci będą próbowali wyjaśnić zoologowie.

Na martwego bobra natknęli się polscy turyści w rejonie Doliny Kaczej. O swoim odkryciu od razu powiadomili Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które skontaktowało się z przedstawicielami słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Gatunek prawnie chroniony

– Polski TOPR skontaktował się z naszym okręgiem ochronnym w Tatrzańskiej Jaworzynie, skąd leśniczy udał się do doliny, aby następnie przetransportować bobra do stacji badawczej w Tatrzańskiej Łomnicy. Zwierzęta te często padają ofiarą różnych pułapek – przekazał za pośrednictwem Facebooka Słowacki Tatrzański Park Narodowy.

👉 Tentoraz smutný nález nahlásili poľskí okoloidúci turisti horským záchranárom z 🇵🇱 TOPR. Na značenom turistickom...

Opublikowany przez Tatranský národný park Wtorek, 18 czerwca 2024

Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna śmierci zwierzęcia. Jej przyczynę będą próbować ustalić zoologowie. Przypomnijmy, bóbr jest gatunkiem prawnie chronionym nie tylko w Polsce, ale i na Słowacji.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka