piątek, 5 lipca 2019 14:26

Tylmanowa. Marszałek przekazał rodzicom sześcioraczków 100 tys. zł

Autor Mirosław Haładyj
Tylmanowa. Marszałek przekazał rodzicom sześcioraczków 100 tys. zł

Marszałek Witold Kozłowski i Marta Malec-Lech z zarządu województwa spotkali się z rodzicami sześcioraczków z Tylmanowej, by osobiście przekazać im gratulacje i "wyprawkę" od samorządu Małopolski.

– W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Dziś osobiście mogliśmy przekazać gratulacje dzielnym rodzicom – powiedział marszałek województwa Witold Kozłowski.

– Przekazujemy rodzinie z Tylmanowej konkretne wsparcie. Wychowanie dzieci to piękne wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania i cierpliwości. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli im jeszcze pełniej cieszyć się tym niezwykłym czasem. Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata. Życzymy im wiele szczęścia i radości z pierwszych wspólnych chwil – podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

– Chcemy współpracować z rodziną, by rodzice wiedzieli, że zarówno ich dzieci, jak i oni sami mogą liczyć na wsparcie ze strony województwa – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Fot. i inf.: UMWM

Podhale - najnowsze informacje