piątek, 7 października 2022 06:00

„U niektórych w oku zakręciła się łezka”. Wyjątkowy zlot w Kłaju

Autor Patryk Trzaska
„U niektórych w oku zakręciła się łezka”. Wyjątkowy zlot w Kłaju

W ostatnią niedzielę września odbył się po raz trzeci zlot samochodów historycznych, zorganizowany przez Regionalne Koło Historyczne Zadora. Podczas zlotu uczestnicy gry terenowej "W poszukiwaniu historii" odebrali upominki za udział i prawidłowe rozwiązanie zadań.

Na parkingu Urzędu Gminy pojawiły się samochody i motocykle, które budziły duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Najstarsze z nich pamiętały lata 60-te ubiegłego wieku. Fiaty, Syrenki, Zastawy... kto nie pamięta ich sylwetek. Można było porozmawiać z właścicielami, nawiązać nowe znajomości, uzyskać porady od znawców tematu. Byli tacy, którzy chcieli powąchać zapach spalin Syrenki i jeszcze raz posłuchać melodii jej pracującego silnika.

Auta wzbudziły dużo wspomnień, a czasami u niektórych w oku zakręciła się łezka... Wspaniałe potrawy przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń z Gruszek i Kłaja wzbogaciły atrakcyjność imprezy. Wielkim powodzeniem cieszył się smalczyk, langosze i pyszne ciasta. Chętni mogli poszperać na stoisku ze starociami.

Podczas zlotu uczestnicy gry terenowej "W poszukiwaniu historii" odebrali upominki za udział i prawidłowe rozwiązanie zadań. Niektórzy zrobili kilka małych błędów, które nie miały jednak większego wpływu na końcowy wynik. Po odebraniu nagród wszyscy z przyjemnością wrócili do oglądania prezentowanych samochodów.

Wszyscy uczestnicy zlotu umówili się na ponowne spotkanie w przyszłym roku. Impreza realizowana była w ramach projektu „Zlot samochodów historycznych" i dofinansowana ze środków Urzędu Gminy Kłaj.

Inf. Regionalne Koło Historyczne Zadora – Kłaj/ UG Kłaj, fot. Fb. Regionalne Koło Historyczne Zadora

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje