środa, 4 listopada 2020 15:10

Ubiad: Prace przy budowie mostu trwają. Kiedy skończą się utrudnienia?

Autor Aleksandra Tokarz
Ubiad: Prace przy budowie mostu trwają. Kiedy skończą się utrudnienia?

Prace przy budowie nowego mostu w Ubiadzie trwają. Dotychczasową starą i wąską przeprawę zastąpi nowoczesny obiekt z odpowiednią szerokością jezdni, chodnikami, barierami i dojazdami. Kiedy zakończą się prace?

Dotychczasowy wąski most bez chodników zostanie zastąpiony obiektem o szerokości ponad 12 m, na którym zmieści się jezdnia o szerokości 7 metrów, chodnik, gzymsy i barieroporęcze. Powstanie też dodatkowy odcinek chodnika, zostaną przebudowane dojazdy, skrzyżowanie z drogą gminną i zjazdy indywidualne. Most będzie zabezpieczony poprzez narzuty kamienne na dnie i skarpach potoku.

Na czas budowy, droga musiała zostać całkowicie zamknięta, ale piesi mogą przemieszczać się na drugą stronę potoku po specjalnie wybudowanej kładce. Na trasie Wielogłowy – Ubiad została też uruchomiona linia autobusowa. Autobusy dojeżdżają do mostu, po czym pasażerowie przechodzą po kładce do podstawionego drugiego autobusu.

To początek „Sądeczanki”? Rozstrzygnięto przetarg na pierwszy odcinek DK75 Brzesko-Nowy Sącz
Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę pierwszego odcinka DK 75 na trasie Brzesko – Nowy Sącz. Nowa droga będzie stanowić zachodnią obwodnicę Brzeska i będzie jednocześnie początkiem wyczekiwanej „sądeczanki”. Na realizację zadania wykonawca ma 36 miesięcy. Spośród sześciu wykonawców, którzy z…

Zakończenie robót i oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano na grudzień tego roku.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 1,9 mln zł. Powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Inf./fot. Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje