sobota, 6 czerwca 2020 16:12

Uczniowie nie wrócą do szkół we wrześniu? Jest komentarz ministra

Autor Mirosław Haładyj
Uczniowie nie wrócą do szkół we wrześniu? Jest komentarz ministra

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski nie wyklucza, że we wrześniu uczniowie mogą nie wrócić do szkół.

Dariusz Piątkowski kilka dni temu poinformował, że zdalna edukacja zostaje przedłużona do 26 czerwca, a uczniowie w tym roku szkolnym już nie wrócą do szkół. Podczas konferencji prasowej minister wyraził nadzieję, że szkoły zostaną otwarte we wrześniu, ale nie wyklucza możliwości, że tak się nie stanie. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Nie mniej taki scenariusz jest możliwy i ministerstwo rozważa różne opcje.

W rozmowie z radiem Plus Dariusz Piontkowski poinformował, że ministerstwo rozważa różne opcje, w tym kontynuację zdalnego nauczania:

– Wierzę, że epidemia zostanie na tyle opanowana, że uczniowie wrócą do szkół po wakacjach. Musimy jednak pamiętać, że minister zdrowia przestrzega przed drugą falą koronawirusa właśnie jesienią, nie możemy jej wykluczyć. Jeśli epidemia nie ustąpi, to wówczas mamy przygotowane podstawy prawne, by kontynuować zajęcia na odległość w nowym roku szkolnym, choć zdaję sobie sprawę, że duże grono uczniów chce wrócić do szkół, kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Radio Plus

Polska

Polska - najnowsze informacje