środa, 1 września 2021 06:21

Uczniowie z Zarzyc Wielkich nie rozpoczną dziś nauki w swojej szkole

Autor Mirosław Haładyj
Uczniowie z Zarzyc Wielkich nie rozpoczną dziś nauki w swojej szkole

Trwa gruntowna przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich, po przeprowadzonych remontach szkoła zmieni się nie do poznania. Zyskają dzieci, które będą się uczyły w większych, bardziej przestronnych pomieszczeniach. Przybędzie sal lekcyjnych, szkoła zostanie też rozbudowana o salę gimnastyczną.

Uczniowie z Zarzyc Wielkich nie rozpoczną dziś nauki w swojej szkole. Przyczyną jest remont, dzięki któremu szkoła zyska m.in. salę gimnastyczną, a podopieczni będą się uczyć w bardziej przestronnych pomieszczeniach. Na czas prac remontowych uczniowie będą korzystać z sześciu sal lekcyjnych w Zespole Szkół w Brodach. Podobną opiekę znajdzie grupa 25 przedszkolaków. Został również zorganizowany dowóz uczniów do szkoły w Brodach.

Prace remontowe prowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zarzycach Wielkich wyniosą 1 mln 220 tys. zł. 1 mln 200 tys. zł pochodzić będzie z dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakres robót obejmuje:

  • rozbudowę o salę gimnastyczną,  
  • przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części mieszkalnej,
  • rozbudowa klatki schodowej,
  • wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej,
  • wykonanie instalacji gazowej z przebudową kotłowni,
  • wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
  • wykonanie instalacji elektrycznej.

Przeglądu prac dokonali Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radny Piotr Kumor, Sołtys Małgorzata Madeja, Dyrektor Szkoły Beata Zając, inspektor nadzoru inwestorskiego, wykonawca i pracownicy Urzędu Miasta.

Inf.: UM Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje