środa, 30 marca 2022 11:38

Ukrainka zgubiła torebkę z dokumentami siedmioosobowej rodziny. Z pomocą przyszli policjanci

Autor Katarzyna Jamróz
Ukrainka zgubiła torebkę z dokumentami siedmioosobowej rodziny. Z pomocą przyszli policjanci

Dwie kobiety narodowości ukraińskiej czekając na złożenie wniosków o nadanie numerów pesel w Urzędzie Gminy w Łapanowie, zgubiły torebkę, w której były dokumenty całej siedmioosobowej rodziny. Z pomocą przyszli policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, którzy odzyskali torebkę wraz z jej cenną zawartością.

Siedmioosobowa rodzina ukraińskich uchodźców znalazła schronienie na terenie sąsiadującego z Bochnią powiatu wielickiego. W piątek (25 marca) w celu dopełnienia formalności, kobieta wraz ze swoją córką przyjechały do Urzędu Gminy w Łapanowie (chciały złożyć wnioski o nadanie numerów pesel). W trakcie oczekiwania na swoją kolej kobiety wyszły do parku, gdzie kilkukrotnie korzystały ze znajdujących się tam, usytuowanych w różnych miejscach ławek.

Kiedy postanowiły wrócić do budynku jedna z nich zorientowała się, że nie ma swojej torebki, w której znajdowały się ukraińskie dowody osobiste, paszporty całej siedmioosobowej rodziny, prawo jazdy oraz niezbędny inhalator. Kobiety zaczęły sprawdzać miejsca, w których siedziały, jednak torebki nie udało się znaleźć. Wtedy na miejsce wezwany został patrol policji.

– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu  bardzo szybko ustalili, że torebka została przyniesiona przez osobę postronną do pobliskiego sklepu. Tam, w obecności policjantów, kobiety sprawdziły jej zawartość potwierdzając, że niezbędne do pobytu w Polsce dokumenty nie zginęły i znajdują się na swoim miejscu

– relacjonuje policja.

W podziękowaniu za profesjonalne działanie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni insp. Jerzego Polczyka wpłynęło pismo od pokrzywdzonych, w którym podkreślono kompetentność działań oraz chęć niesienia pomocy prowadzących interwencję funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje