piątek, 21 października 2022 04:56

Stary Sącz: Uczniowie, odbywając praktyki w firmie międzynarodowej, zarabiają i otrzymują benefity

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Stary Sącz: Uczniowie, odbywając praktyki w firmie międzynarodowej, zarabiają i otrzymują benefity

Sześciu uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu (Branżowa szkoła I stopnia) kształci się w zawodzie operator obrabiarek skrawających, realizując zajęcia praktyczne w firmie SGL Carbon w Nowym Sączu. Po zakończeniu kształcenia mogą tam również podjąć pracę.

Kilka dni temu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Sześciu wychowanków Zespołu Szkół w Starym Sączu (Branżowa szkoła I stopnia) kształci się w zawodzie operator obrabiarek skrawających, realizując zajęcia praktyczne w firmie SGL Carbon w Nowym Sączu.

– Uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszych maszyn i programów komputerowych

– mówi Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu.

– Otrzymują także wynagrodzenie, pakiet socjalny, możliwość odbywania praktyk w międzynarodowej firmie. Uczą się w komfortowych warunkach, każdy przy swoim stanowisku pracy i pod okiem fachowców. To bardzo dobra sytuacja dla młodych ludzi, którzy po trzech latach kształcenia są gotowi do podjęcia dobrze płatnej pracy.

Aby kształcić młodzież, firma powołała Centrum Szkolenia Praktycznego SGL Carbon, tworząc osobną przestrzeń dla uczniów, w której mają wszystkie elementy i sprzęt niezbędny do zgłębiania wiedzy praktycznej. Młodzież przygotowuje się do wykonywania zawodu „operator maszyn obróbczych i CNC”, który należy obecnie do zawodów deficytowych i poszukiwanych na rynku pracy.

Inf. i foto: SP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje