Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu poinformował, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z Wodociągu Publicznego Kamianna. Sprawozdanie cząstkowe z badania wody wykazało obecność bakterii coli.
W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, mając na uwadze ochronę zdrowia użytkowników wody, decyzją administracyjną nakazał w terminie natychmiastowym przeprowadzenie niezbędnych zabiegów higieniczno-sanitarnych w celu uzyskania wody bezpiecznej dla zdrowia ludzkiego.
Liczba osób zaopatrywanych w wodę z Wodociągu Publicznego Kamianna wynosi ok. 150 osób.
fot. pixabay








![[12.03.2026] Pogoda w Małopolsce na czwartek. Będzie bardzo ciepło, ale po południu wkroczą deszcz i burze](https://cdn.glos24.pl/2026/03/Zamek-Rabsztyn_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)