wtorek, 6 lipca 2021 13:54

Uwaga, wracają upały! Jak długo to potrwa?

Autor Aleksandra Tokarz
Uwaga, wracają upały! Jak długo to potrwa?

Termometry w Małopolsce znów wskażą ponad 30 stopni Celsjusza. Nadchodzi kolejna w tym roku fala upałów. Pozostaje jedynie nadzieja, że wraz z jej końcem nie będziemy znów świadkami potężnych burz, ulew z gradem, a nawet trąb powietrznych, jak miało to miejsca jeszcze kilkanaście dni temu.

Nadchodząca fala upałów nie będzie oznaczała bezchmurnego nieba. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie alarmuje jednak, iż od godz. 9 w środę do godz. 18 w piątek prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 90%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

Fala upałów może potrwać krótko i skończyć się już w piątek, 9 lipca – to jedna z najbardziej optymistycznych prognoz. Wraz z końcem upałów nadejdą jednak gwałtowne burze, które przyniosą chłodniejszy weekend. Możemy być także świadkami przedłużenia upałów na kolejny tydzień.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Jutro w Krakowie temperatura wynieść może nawet 33 ℃. Prognozuje się przejaśnienia, zachmurzenie umiarkowane. 8 lipca: temperatura: 34 ℃, przejaśnienia, zachmurzenie umiarkowane. 9 lipca: temperatura: 29 ℃, pochmurno, możliwe burze i gradobicie. 10 lipca: temperatura: 26 ℃, pochmurno, możliwe burze i gradobicie.

Polska

Polska - najnowsze informacje