wtorek, 29 sierpnia 2023 10:00

VI Rajd Rowerowy w Górce – 100 kilometrów wolności

Autor Katarzyna Jamróz
VI Rajd Rowerowy w Górce – 100 kilometrów wolności

Na dwóch kółkach przejechało w niedzielę (27 sierpnia) przez malownicze zakątki Gminy Szczurowa i nie tylko… prawie 250 uczestników VI Rajdu Rowerowego - 100 kilometrów wolności.

Już od rana do biura zawodów chętnie zgłaszały się całe rodziny, młodzież, dorośli, ale również i seniorzy, którzy postanowili wykorzystać słoneczny dzień i spędzić go aktywnie, a zarazem odwiedzić fascynujące miejsca. Tuż przed startem wszystkich cyklistów przywitali: Poseł na Sejm RP - Józefą Szczurek-Żelazko, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Szczurowa - Zbigniew Moskal, oraz Piotr Mikuś - Prezes OSP Górka. Goście życzyli wszystkim uczestnikom bezpiecznego przebiegu trasy.

Fot. UG Szczurowa 

VI Rajd Rowerowy na stałe zagościł już w kalendarzu wydarzeń Gminy Szczurowa, co roku gromadząc coraz większą ilość uczestników i co roku zaskakując. Sukces tegorocznego rajdu to efekt ciężkiej pracy wielu osób i instytucji, które zadbały o to by rajd był nie tylko niezapomnianą, ale i bezpieczną przygodą - mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa. Organizatorzy dla fanów kolarstwa przygotowali trasy na dwóch dystansach - 70 i 30 kilometrów.

Trasa uwzględniała odcinki pokonywane drogami wojewódzkimi, powiatowymi, gminnymi, wewnętrznymi, ale również ścieżką leśną. Po zakończeniu rajdu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal za udział oraz mógł uzupełnić poniesiony wydatek energetyczny, posilając się pysznym żurkiem. Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego i aktywnego trybu spędzania wolnego czasu oraz podziwianie pięknych i urokliwych miejsc gminy. Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Górce. Rajd został zorganizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Brzeskiego oraz Gminy Szczurowa.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka