środa, 3 listopada 2021 17:22

W akcję było zaangażowanych 184 policjantów z powiatu suskiego!

Autor Mirosław Haładyj
W akcję było zaangażowanych 184 policjantów z powiatu suskiego!

Zakończyła się policyjna akcja "ZNICZ 2021". Przez te dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi starli się przede wszystkim rozładować ruch i utrudnienia w rejonie nekropolii przy głównych ciągach komunikacyjnych na terenie powiatu suskiego. Ponadto sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na suskich  drogach doszło w tym czasie do 12 zdarzeń drogowych, z których jedna odniosła obrażenia ciała.

W akcję „ZNICZ 2021”, która trwała od piątku 29 października, zaangażowanych było w powiecie suskim blisko 184 policjantów, których na terenie miasta Sucha Beskidzka wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W trakcie przedłużonego weekendu na suskich drogach doszło do 12 zdarzeń drogowych, w których jedna osoba odniosła obrażenia ciała.

1 listopada dwoje kierowców przez swój pospiech straciło prawa jazdy. Po godzinie 16:00 w Zembrzycach 22-letnia kierująca toyotą w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 109 km/h. Kilka godzin później 19-letni kierowca bmw w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności rozpędził się do 124 km/h. Obojgu kierującym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali prawa jazdy, a także ukarali mandatami, dopisując do konta każdego z nich punkty karne. W trakcie prowadzonych działań został zatrzymany jeden nietrzeźwy kierujący. 2 listopada przed godziną 8:00 w Zembrzycach na drodze krajowej K28 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 32-letni mieszkaniec powiatu suskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę służb i miało wpływ na bezpieczeństwo

– pisze policja.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje