piątek, 14 lutego 2020 08:15

W Bobowej powstanie Ośrodek Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych

Autor Marzena Gitler
W Bobowej powstanie Ośrodek Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych

Gmina Bobowa otrzyma wsparcie na realizację projektu skierowanego do osób niesamodzielnych. List intencyjny 5 lutego odebrał burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Uroczyste przekazanie listów intencyjnych odbyło się 5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie. Wśród samorządów, które odebrały promesy na dotację były też Gorlice oraz Gmina Bobowa, która na utworzenie oraz działalność Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych otrzymała 3 434 734,69 złotych dofinansowania. Całkowita wartość projektu to 3 704 524,69zł. Wkład własny blisko 270 tys. złotych zostanie pokryty z gminnego budżetu.

Dzięki przyznaniu dofinansowania możliwe będzie utworzenie i sfinansowanie działalności Ośrodka Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych na terenie Gminy Bobowa dla 45 osób niesamodzielnych powyżej 60 roku.

inf. UG Bobowa foto: UMWM

zobacz też:

Aktywny Senior - powstanie dzienny dom pobytu dla seniorów w Gorlicach
5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych dotyczących realizacji projektów skierowanych do osób niesamodzielnych. Wśród samorządów, które odebrały promesy na dotację były też Gorlice. Przypominamy, że w lipcu zeszłego roku Miasto Gorlice …

Gorlice - najnowsze informacje