czwartek, 1 lipca 2021 07:27

Bochnia: W ten weekend zaszczepisz się J&J bez rejestracji!

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: W ten weekend zaszczepisz się J&J bez rejestracji!

3 i 4 lipca w godzinach od 8:00 do 18:00 każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł się zaszczepić na bocheńskim Rynku w mobilnym punkcie szczepień. Rejestracja nie jest wymagana.

Do szczepień przeciw koronawirusowi zachęcają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Przygotowanych jest 500 dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Proces niewątpliwie usprawni też wypełniona wcześniej ankieta, która jest ogólnodostępna, można ją wydrukować ze strony Ministerstwa Zdrowia albo Narodowego Funduszu Zdrowia i wypełnić w domu. Na postawie tego dokumentu na miejscu będzie przeprowadzana konsultacja lekarska przed szczepieniem. Ankieta będzie dostępna również w punkcie mobilnym.

Do godziny 14:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na Rynku przy punkcie mobilnym będą obecni pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni, którzy będą informowali m. in. o szczepieniach, kwarantannie i innych ważnych dla społeczeństwa zagrożeniach epidemiologicznych.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje