poniedziałek, 12 kwietnia 2021 07:53

W maju wrócą wesela? „Mam bardzo dużą nadzieję”

Autor Aleksandra Tokarz
W maju wrócą wesela? „Mam bardzo dużą nadzieję”

Od października zamknięte pozostają restauracje. Nieczynne są też lokale, w których możliwa była organizacja wesel. Imprezy, których wielkość zależna była jeszcze przed kilkoma miesiącami od strefy, w której znajdował się dany region, od października nie mogą być organizowane w ogóle. Jak się okazuje, szansy wypatrywać można w nadchodzącym ociepleniu.

W najbliższych miesiącach możliwa będzie organizacja wesel „pod chmurką”? O to pytana była w Radiu ZET wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

- Mam bardzo dużą nadzieję i pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń, to również wesela będą się włączać  – mówiła w Radiu ZET.

Jak stwierdziła, nie jest wykluczone, by wesela mogły być organizowane już w maju, pod tzw. chmurką. Wiceminister Semeniuk przypomniała o odmrażaniu branż w zeszłym roku. - Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni – branża eventowa, wesela – dodała. Jak podkreśliła, wtedy istnieje mniejsza szansa, by się zarazić.

Przypomnijmy, w Polsce od połowy października obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Zamknięte pozostają restauracje, które posiłki mogą wydawać jedynie na wynos.

Policja i sanepid przerwały wesele. Poinformowano prokuraturę
Interwencją policji i sanepidu zakończyło się przyjęcie weselne zorganizowane w jednym z lokali w Malanowie (województwo wielkopolskie). O sprawie poinformowano prokuraturę.
koronawirus najnowsze informacje

inf. Radio ZET, fot. ilustracyjna

Polska

Polska - najnowsze informacje