poniedziałek, 22 sierpnia 2022 06:34

W mieście ruszają kolejne remonty. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Autor Mirosław Haładyj
W mieście ruszają kolejne remonty. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Od dziś, 22 sierpnia, roboty torowe i drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Bratysławskiej, Doktora Twardego, Wybickiego oraz na ul. Fieldorfa-Nila weszły w kolejną fazę.

Zmiana organizacji ruchu drogowego dotyczy dwóch rejonów miasta.

Skrzyżowanie ul. Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego

Prace objęły północną część skrzyżowania – wszystkie pasy w ciągu Wybickiego–Bratysławska zostały zamknięte dla ruchu. Do dyspozycji kierowców jest jezdnia południowa. W przypadku ul. Doktora Twardego ruch odbywa się na podobnych zasadach jak wcześniej. W rejonie przebudowywanego skrzyżowania działają tymczasowe przystanki komunikacji autobusowej.

Przypomnijmy, że kursowanie tramwajów w ten rejon miasta zostało czasowo wstrzymane z uwagi na przebudowę podstacji trakcyjnej „Prądnicka”.

Ulica Fieldorfa-Nila

Kolejny etap prac wymusił też korektę organizacji ruchu na ul. Fieldorfa-Nila. Roboty przeniosły się na stronę północną, a do dyspozycji kierowców jest jezdnia południowa. Na ulicy nadal utrzymany jest ruch jednokierunkowy w stronę ul. Prądnickiej. Od strony tej ulicy zapewniony jest dojazd do osiedli położonych po wschodniej stronie przebudowywanego torowiska.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka