wtorek, 27 kwietnia 2021 13:44

W Obidzy odnaleziono groźną pozostałość po II wojnie światowej!

Autor Aleksandra Tokarz
W Obidzy odnaleziono groźną pozostałość po II wojnie światowej!

Na groźną pozostałość po II wojnie światowej natknął się mieszkaniec Obidzy. Natychmiast powiadomiono patrol saperski z Krakowa.

Na niewybuch natknął się mieszkaniec Obidzy, który spacerował po tamtejszym lesie. - Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości ok. 35 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Powiadomiono 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie - relacjonuje podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Dziś do Obidzy przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niebezpieczna pozostałość po wojnie została zabezpieczona przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowana na poligon, celem neutralizacji.

To już kolejne tego typu odkrycie na terenie Sądecczyzny. Sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Tajemnicza kula stanęła na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Co to takiego?
Na Miejskiej Górze w Starym Sączu powstaje ścieżka w koronach drzew. Pod nią pojawiła się jednak duża, przezroczysta kula. Co to takiego? Tego na razie możemy się jedynie domyślać. Szczegółów nie zdradza nawet włodarz gminy.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje