piątek, 18 września 2020 09:30

W powiecie krakowskim znów najwięcej zakażeń. Skąd pochodzą?

Autor Aleksandra Tokarz
W powiecie krakowskim znów najwięcej zakażeń. Skąd pochodzą?

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 24 przypadkach koronawirusa z powiatu krakowskiego. Po raz kolejny powiat powiat odnotował najwięcej zakażeń spośród wszystkich rejonów w Małopolsce.

W powiecie krakowskim z każdym dniem przybywa nowych zakażeń. Dziś potwierdzono tam kolejne 24 przypadki zachorowań. 6 z nich to przypadki rozproszone, 6 kolejnych pochodzi z ognisk domowych.

Jeden przypadek potwierdzono z ogniska w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (Dział Zaopatrzenia). Jeden kolejny pochodzi z ogniska z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43.

Aż 10 dzisiejszych przypadków pochodzi z ogniska z chrzcin w Czajowicach w gminie Wielka Wieś. 15 września potwierdzono 13 przypadków z tego ogniska, dzień później 14, w czwartek 5 i dziś kolejnych 10. Do tej pory potwierdzono tam już 42 przypadki!

Powiat krakowski: Nowe ognisko zakażeń. Koronawirus na chrzcinach
WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 19 zakażeniach w powiecie krakowskim. Od początku pandemii zachorowało tam 441 osób. Niestety, pojawiło się kolejne ognisko. Najwięcej zakażeń potwierdzono dziś w powiecie krakowskim. Przegonił on Kraków i powiat nowotarski, gdzie odnotowano dziś kole…

W powiecie krakowskim aktywnie chorych jest obecnie 131 osób. Najlepiej sytuacja wygląda w Gminie Sułoszowa i Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, gdzie nie ma obecnie aktywnych przypadków.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje