czwartek, 17 sierpnia 2023 11:50

W środku nocy wsiadł za kierownicę. Pijany rajd zakończył na terenie kopalni.

Autor Patryk Trzaska
W środku nocy wsiadł za kierownicę. Pijany rajd zakończył na terenie kopalni.

Bez uprawnień i po alkoholu. Nocny rajd 17-latek zakończył z wielkim hukiem, a dokładnie rzecz biorąc, po uderzeniu w pojazdy znajdujące się na terenie Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach. Teraz młody miłośnik motoryzacji musi się liczyć z konsekwencjami.

Do zdarzenia doszło w środę (około godziny 1:30 w nocy). 17-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego postanowił wybrać się na przejażdżkę samochodową. Problem w tym, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Nocny rajd zakończył się z hukiem i to dosłownie, ponieważ uderzył w pojazdy znajdujące się na terenie Kopalni Węgla Kamiennego w Brzeszczach. Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili, że brak uprawnień do kierowania samochodem to nie jedyny problem nastolatka. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że prowadził on mając ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Teraz młody miłośnik motoryzacji musi się liczyć z konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

fot. pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka